Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum iti creezi propria tzinta la cs

3 participanți

In jos

Cum iti creezi propria tzinta la cs Empty Cum iti creezi propria tzinta la cs

Mesaj Scris de Elite Joi Oct 01, 2009 11:48 am

Pentru inceput avem nevoie de Sprite Wizard care-l gasim aici. Dupa ce l-ati downloadat intrati in Paint.

Pasul 1: Tineti apasat pe CTRL+E si o sa va apara o casuta. Imaginea trebuie sa fie de 256x256 pixeli in culori.

Pasul 2: Va desenati tinta dorita. ATENTIE: Culorile acceptate sunt negru, verde si rosu!

Pasul 3: Dupa ce v-ati desenat tinta dorita o salvati in oricare fisier doriti si in loc de 24-bit Bitmap alegeti 256 Color Bitmap.

Pasul 4: Intrati in SprWiz (Sprite Wizard) si mergeti in felul acesta:
Next -> Browse... -> Alegeti tinta (ex: E:AndreiTinta.bmp) -> Open -> Next -> Next -> Alphatest - 255 colors; last color transparency (adica alb) -> Finish. Salvati tinta in cstrikesprites cu numele sniper_scope.spr. ATENTIE: O copie a vechii tinte trebuie facuta daca doriti sa o luati inapoi!

Pasul 5: Intrati in Counter-Strike si bucurativa de noua voastra tinta de Sniper!
Elite
Elite
Elite-ADMIN
Elite-ADMIN

Mesaje : 191
Data de inscriere : 26/09/2009
Varsta : 46
Localizare : mangalia

https://mangalia.all-up.com

Sus In jos

Cum iti creezi propria tzinta la cs Empty Re: Cum iti creezi propria tzinta la cs

Mesaj Scris de pseud.cfg Vin Noi 06, 2009 4:05 am

Elite link daca se poate.. 2. eu as vrea pt armele normale daca sar putea ce ce nu cred:D

pseud.cfg
Elite-Slots
Elite-Slots

Mesaje : 21
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

Cum iti creezi propria tzinta la cs Empty Re: Cum iti creezi propria tzinta la cs

Mesaj Scris de Xzibit Vin Noi 06, 2009 2:07 pm

Nu merge:| .....

Xzibit
Elite-Players
Elite-Players

Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/11/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Cum iti creezi propria tzinta la cs Empty Re: Cum iti creezi propria tzinta la cs

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum